088 999 50 00

Pand communautaire gemeenschap OZ100 weer strak in de lak
24 juni 2025

Dankzij Van Wijk Vastgoedonderhoud en de leerlingen van de opleiding Specialist Restauratie en Decoratie van Nimeto staat het pand aan de Oudezijds Voorburgwal 95 er weer prachtig bij. Lyke Florentinus: ‘Onze organisatie heeft, gelukkig veel vrienden waarvan Van Wijk er één van is. Zij zorgen ervoor in dat onze huisvesting goed wordt onderhouden. Extra leuk is dat zij dit doen samen met jonge mensen die hier praktijkervaring opdoen.’

Het karakteristieke pand aan de Oudezijds Voorburgwal 95 is door Van Wijk symbolisch geadopteerd met als doel om de gevels in goede staat te houden, met respect voor het historische karakter van het gebouw. In samenwerking met Nimeto krijgen de leerlingen de kans om hun ambacht in de praktijk te brengen én te verfijnen. Hierbij worden de studenten niet alleen opgeleid in het reguliere schilderwerk, maar ook in het ambachtelijke vak van ‘letteren’ – het met de hand schilderen van typografie.

‘Voor onze leerlingen is dit een unieke kans om ervaring op te doen òp locatie, bij een pand met historische waarde,’ zegt Vera Berkeveld docent van Nimeto. ‘Ze leren het vak, en dragen bij aan het behoud van dit cultureel erfgoed.’

Naast Van Wijk en Nimeto werkt ook een aantal ketenpartners belangeloos mee aan dit initiatief. Zoals steigerbouwer InstantDEG, verfleverancier Sikkens Center Alson, Installatiebedrijf Wals en Wedding Gevelreiniging. Hun inzet maakt het mogelijk om het project met kwaliteit én maatschappelijke betrokkenheid uit te voeren.

Over OZ100

OZ100 is een ontmoetingsplek, toevluchtsoord en veilige haven voor iedereen die daar behoefte aan heeft, in de oude binnenstad van Amsterdam. Zij bieden hulp door inloop, maatschappelijke opvang en begeleid wonen. De woongemeenschap functioneert als een grote familie en oefenschool, die de hulpverlening ondersteunt.